Bursa'da deprem sonrası toplanma alanları

Bursa’da deprem sonrası toplanma alanları

Bursa’da Deprem anında ailenizle birlikte nereye gideceksiniz?  Size en yakın deprem toplanma alanı neresi hiç baktınız mı? Deprem anında her tarafı binalarla kuşanmış sokaklarda mı bekleyeceksiniz?  Bu yazımızda size en yakın deprem toplanma alanlarını nasıl bulabileceğinizi anlattık.

    Deprem, artık ülkemizin bir gerçeği. Her an Türkiye’nin herhangi bir yerinde deprem gerçekleşebilir. Böyle bir gerçeğimiz varken bizler, depreme hazırlıklı mıyız? Deprem anında yapılacaklar kadar, deprem sonrası gidilecek toplanma alanları da oldukça önemli.

   Bursa’da size en yakın deprem sonrası toplanma alanını nerede?

Televizyonlarda,  radyolarda ve dijital mecralarda deprem sonrası hep konuşulur; “Depreme ne kadar hazırlıklıyız?”diye. Aradan biraz zaman geçince yani hayat normale dönünce ne hazırlıklar gelir aklımıza ne de deprem sırasında ve sonrasında yapacaklarımıza bakmak. Bursa‘da neredeyse her mahallede toplanma alanı mevcut. Tabi bunlar ne kadar kullanılabilir gerçekten deprem sonrası toplanma alanı olarak kullanmak uygun mu bilmiyoruz ama var 🙂 Hem de 600’den fazla var. Peki size Bursa’da en yakın deprem toplanma alanı neresi? Bunun için Rusya merkezli harita uygulaması Yandex, haritalar bölümünde, internet olmadan da erişebileceğiniz size en yakın deprem toplanma alanını gösteriyor.

Size en yakın deprem toplanma alanını bulmak için Yandex Harita‘ya tıklayın. Aynı zaman da e-devlet üzerinden de size en yakın deprem toplanma alanını bulabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta