Tophane Saat Kulesi'ni 360 Derece Gökyüzünden gördünüz mü?

Tophane Saat Kulesi’ni 360 Derece Gökyüzünden gördünüz mü?

   Bursa’ya gelen her turistin gittiği yerlerden birisi olan Tophane Parkı içerisinde bulunan Saat Kulesi’ni hiç gökyüzünden 360 derece gördünüz mü?

Bursa’yı gezmeye çıktığınızda eğer alışveriş merkezi gezmek istemiyorsanız gideceğiniz yerlerin başında yer alır Tophane Parkı… Bursa fethedildiğinden beri sanki onun etrafında yoğunlaşmıştır.  Çünkü neredeyse Bursa’nın tüm tarihi yerleri, Tophane Parkı’na komşudur.

  Tophane Saat Kulesi; 89 basamaklı, 6 katlı

1905 yılında yapılan ve yıllar içerisinde çeşitli restorasyon çalışmaları ile bugün hala daha sağlam olan yapı, yılın her ayı yoğun turist çeksede, en çok Ramazan Ayı’nda ilgi odağı olmaktadır. Bursa’yı panoramik bir şekilde çok geniş açı ile gördüğü için bir süre yangın kulesi olarak kullanılan Tophane Saat Kulesi, yıllar içerisinde tarihi eser konumuna gelerek kullanıma kapatılmıştır. 33 metre yüksekliğinde olan, 6 katlı ve 89 basamaklı olan Tophane Saat Kulesi’nin çatısında 3 Türk Bayrağı Bursa’yı selamlamaktadır.

   Geceleri ışıl ışıl

Konumu ve ışıklandırması ile Bursa’nın en dikkat çeken tarihi yapılarından olan Tophane Saat Kulesi’ne gündüz olduğu kadar gece de gidip panoramik Bursa manzarasını izleyebilir, park içerisinde bulunan kafe ve çay bahçelerinde çayınızı, kahvenizi yudumlayabilir, yemeğinizi eşsiz Bursa manzarası eşliğinde yiyebilirsiniz.  Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde oturanlar, Ramazanda, sahur ve iftarda kulakları hep Tophane Parkı’ndan atılacak top sesindedir. Tophane Saat Kulesi’nin yanında bulunan ve Ramazan Ayı’nda düzenli top atışı yapılan parkı sizler için gökyüzünden 360 derece görüntüledik.

 Tophane Saat Kulesi’ni Gökyüzünden 360 derece görmek için tıklayınız…

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta