Bursa Tiyatro: Kanlı Düğün İzle

Bursa Tiyatro: Kanlı Düğün İzle

   Bursa Tiyatro oyunları ile seyirci kitlesini her geçen gün arttırırken, koronavirüs riski ile tüm etkinlik ve organizasyonlar iptal edildi. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatroya gidilemeyen bu süreçte, tiyatroyu evlere getirdi.

   Evde oturmaktan sıkıldınız, Netflix’te de bir çok dizi film izlediniz ve sıkıldınız mı? O halde tiyatroya girmeye ne dersiniz? Hadi geçin bilgisayar başına ya da telefonunuzun ekran ışığını sonuna kadar açın, sesleri daha iyi duyabilmek ve kendinizi oradaymış gibi hissedebilmeniz için takın kulaklığınızı ve Kanlı Düğün oyununu izlemeye başlayın. 

   Nilüfer Tiyatrosu Kanlı Düğün Oyunu

Oyun özeti;
Bıçakla, küçücük bir bıçakla, kararlaştırılan günde, iki erkeğin bir kadına aşkları yüzünden birbirini öldürmesini konu alan hikayemiz; kadınlara ve erkeklere, yazgıya ve bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair.
Yazan: Federico García Lorca
 Çeviren: Turan Oflazoğlu
 Yöneten: Barış Erdenk
 Dekor – Işık Tasarım: Cem Yılmazer
 Kostüm Tasarım: Funda Karasaç
 Koreografi: Sibel Erdenk
 Müzik: Serdar Emin Kurutçu
 Oynayanlar: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Gökhan Kum, Melisa İclal Yamanarda, Mesut Özsoy, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik KüreşDansçılar: Gizem Şahin, Konuralp Gökalp, Tarık Şenocak, Yağmur YulaMüzisyenler: Ceren Toksöz, Dilan Acar, Haydar Demir, Mert Özay 

KANLI DÜĞÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Var mısın Bursa hakkında küçük bir teste 🙂 Bakalım Bursa’yı ne kadar iyi tanıyorsun?
TESTE BAŞLA

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta