Bursa Tiyatro: İki Efendinin Uşağı

Bursa Tiyatro: İki Efendinin Uşağı

   Evde oturmaktan sıkıldınız, Netflix’te de bir çok dizi film izlediniz ve sıkıldınız mı? O halde tiyatroya girmeye ne dersiniz? Hadi geçin bilgisayar başına ya da telefonunuzun ekran ışığını sonuna kadar açın, sesleri daha iyi duyabilmek ve kendinizi oradaymış gibi hissedebilmeniz için takın kulaklığınızı ve İki Efendinin Uşağı oyununu izlemeye başlayın. 

   

Oyun özeti;
İki Efendinin Uşağı, zengin sevgililerin romantik duygulu hayatları, onların zıttı olan para kazanıp çok zor olan hayat mücadelesini sürdüren uşağın yalanlarla ve yarattığı karışıklarla süren gülmece dolu olayların öyküsüdür.
Oyunun başlıca kişileri; Venedikli zengin ama cimri olan ihtiyar tüccar Pantolone, sürekli özdeyişler söyleyen boğazına düşkün entelektüel görünmeye çalışan Bolonyalı doktor, aşkları uğruna her şeyi göze alan romantik genç sevgililer ve hizmetçi kızdır.
Aşkını bulabilmek için kılık değiştirip Venedik’e giden Beatriçe istemeden de olsa diğer aşıklarımız Slvio ve Klariçe’nin mutluluklarına gölge düşürür. Parayı her şeyin üstünde tutan Pantalone, yemekten ve konuşmaktan kendini alamayan Doktore, bir suçlamanın eşiğindeki Florindo ve karnını doyurabilmek için türlü kurnazlıklar yapan şaşkın uşağımız Trufaldino’nun yollarının kesişmesiyle bir anda olaylar içinden çıkılamaz bir hale gelir.  Karnaval ögeleri barındıran ve comedia dell’ artre’nin dans, müzik, komedi unsurlarını günümüze taşıyan oyun, izleyenlere gerçek bir seyir zevki sunuyor.
Süre: İki perde
Seyirci Yaşı: 15+
Yazan: Carlo Goldoni
Çeviren: Rekin Teksoy
Yöneten: Levent Suner
Koreografi: Gökmen Kasabalı
Kostüm Tasarım: Funda Çebi
Dekor ve Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Oynayanlar: Oğuzhan Ayaz, Melisa İclâl Aydın, Mert Tiryaki, Adem Mülazım, Pınar Hande Kaplan, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Zeynep Çelik Küreş, İbrahim Ersoylu, Oğulcan Arman Uslu, Mert Özay
Saat (20:00):  15, 16 Şubat  2019
Saat (15:00):  16 Şubat  2019
Bilet fiyatları: Tam 15 TL – İndirimli 10 TL – Matine 7,5 TL
(Nazım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu gişesi: 0224 413 27 37)
Tiyatro Topluluğu: Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu

 

İKİ EFENDİNİN UŞAĞI OYUNUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Var mısın Bursa hakkında küçük bir teste 🙂 Bakalım Bursa’yı ne kadar iyi tanıyorsun?
TESTE BAŞLA

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta