Emir Sultan Camii / 360 Derece

Emir Sultan Camii / 360 Derece

Özellikle Ramazan aylarında Bursalıların ve şehir dışından gelen turistlerin en çok gittiği adreslerden birisi olan Emir Sultan Camii’ni hiç gökyüzünden 360 derece gördünüz mü?

360 derece gökyüzünden Bursa çekimlerimiz devam ediyor. BiBursa.com olarak Bursa’yı hem yerden hem de gökyüzünden 360 derece sizler için çekiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Gölyazı, Tarihi Koza Han’ı Tophane Saat Kulesi ve Mudanya Yat Limanı’nın 360 derece gökyüzü çekimlerini paylaşmıştık. Bugün ise pandemiden dolayı Ramazan ayında gidemediğimiz Emir Sultan Camii’ni sizler için paylaşıyoruz.

Yıldırım’ın en önemli tarihi yapılarından biri Emir Sultan Camii

Bursa’nın merkez ilçelerinden birisi olan Yıldırım’ın, en önemli tarihi yapılarından birisi olan Emir Sultan Camii Yıldırım Bayezid’in kızı ve Emir Sultan’ın eşi Hundi Hatun tarafından 15. yüzyılda inşa ettirilmiştir. Emir Sultan adına yaptırılan cami, Bursa camileri arasında en büyük kubbeye sahip olandır. 1795 yılında tamamen yıkılan kubbesi, 1804 yılında III. Selim tarafından yeniden yaptırılmıştır. Oldukça geniş bir avlusu olan Emir Sultan Camii, ziyarete gelenleri ilk olarak bu geniş avluda karşılamaktadır.

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta