Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant
Elfida B&B Restaurant

Elfida B&B Restaurant

Bursa'nın tek Fransız Mutfağı Restoranı

Ortalama Değerlendirmeler

Mekan Hakkında

   Bursa’nın ilk ve tek Fransız ve Belçika yemekleri yapan restoranı ‘Elfida B&B Restaurant’ hizmete açıldı.

  Dünyaca ünlü mutfaklardan olan, Fransa ve Belçika yemeklerini Bursa’ya getiren B&B Elfida Restaurant, birbirinden farklı ve leziz yemekleri ile Bursa Nilüfer Demirci Mahallesi’nde hizmete açıldı.

   Elfida B&B Restaurant sadece cumartesi günleri açık

Bursa’nın en sakin ve huzur dolu bölgelerinden birisi olan Demirci’de hizmete açılan Elfida B&B Restaurant, Bursa’da gurmeyim diyenleri ve Fransız yemeğine ilgi duyanları bekliyor. Sessiz ve sakin ortamı ile yoğun şehir hayatından ve restoranlardan kaçanlar için ideal ortamı ile Elfida B&B Restaurant, sizleri bekliyor. Sadece cumartesi günleri açık olan Elfida B&B Restaurant’a en geç cuma akşamına kadar rezervasyon yapmanız gerekmektedir.  Bunun sebebi ise hazırlanacak olan yemeklerin, hazırlama süresinin uzunluğu…

   Elfida B&B Restaurant’ta kendinizi özel hissedeceksiniz

Butik bir restoran olan Elfida B&B Restaurant, kapalı ve açık oturma alanları ile misafirlerine kendilerini özel hissettirecek kadar kaliteli hizmet sunuyor. Haftada sadece 1 gün açık olan Elfida B&B Restaurant‘a gittiğiniz de mönü istemeyiniz 🙂 Çünkü mönü yok 🙂 Elfida B&B Restaurant, nasıl ki 1 akşam hizmet veriyorsa, açık olduğu cumartesi akşamı sadece 1 mönü servis etmektedir. Ayda 4 mönünün hazırlandığı ve bunun ay başında sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı Elfida B&B Restaurant,‘ı takip ederek haftanın yemeklerini önceden görebilirsiniz.

   Tek menü tek fiyat

Bir restorana gittiğinizde kafanızda acaba yemekler pahalı mı ucuz mu diye sorular geçiyorsa, Elfida’da bunları düşünmenize gerek yok. Çünkü fiyat tarifesi sabit. Elfida’ya hangi hafta gelirseniz gelin, yiyeceğiniz mönü için ödeyeceğiniz fiyat 150 TL’dir. Fiyata yemek ve yemek sonrası kahve dahildir. Yemeğinizin yanında şarap içmek isterseniz ise en düşün şarabın kadehi 20 TL’dir. (Ki şarap sevenler için 20 TL’lik şarabın tadı çok lezzetli diyebiliriz.)

   Bakın işletme sahibi Yaşar Demiroğulları, Elfida’yı nasıl anlatıyor 🙂
“Rezervasyonsuz çalışmıyoruz. Cumartesi günleri sadece rezervasyonlu, hafta içi ise sadece gruplara rezervasyon yaparak çalışıyoruz. Konumumuz Demirci’de bulunuyor. Şehrin uzağındayız. Çünkü burası sakin ve huzurlu bir yer. Elfida’nın amacı insanlara Fransız mutfağını doğru bir şekilde sunabilmek. Eşimin de kökeni Belçika olduğu için, aynı mutfak kültüründen geliyor. İnsanların akşam 19.00’da gelip 22.00’de ayrılabileceği ve dört çeşit yemek yiyebileceği bir mekan. Mutfağımız saat 22.00’de kapanıyor. Ama geceyi uzatmak isteyenler için Fransız peynirlerinden oluşan bir tabağımız var. İsteyen gece saat 01.00 ya da 02.00’ye kadar uzatabilir. Tatlılarımız da yine Fransız mutfağına özeldir” 

Elfida B&B Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elfida B&B her gün açık mı?

Hayır, Elfida B&B Restoran sadece Cumartesi günleri rezervasyon ile hizmet vermektedir. Hafta içi sadece gruplara yine rezervasyon ile hizmet vermektedir. Cuma akşamına kadar rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Cumartesi günü rezervasyon kabul edilmemektedir.

Elfida B&B’de Menü nasıl?

Elfida B&B Restoran’ın mönüsü mevcut değil. Her cumartesi günü belirlenen sadece 1 mönü hazırlanıp servis edilir. Bunu Elfida B&B Restoran’ın Instagram sayfasından görebilirsiniz.

Elfida B&B’de fiyatlar nasıl?

Elfida B&B Restoran’da fiyat 150 TL’dir. Her hafta cumartesi günü servis edilen mönü ne olursa olsun, fiyat sabittir.

Elfida B&B’de fiyata alkol dahil mi?

Elfida B&B Restoran’da belirlenen 150 TL içerisinde başlangıç ve ana yemeklerin yanı sıra, tatlı, kahve geçerlidir. Elfida B&B Restoran’da sadece şarap bulunmaktadır.

En düşük şarabın fiyatı nedir?

Elfida B&B Restoran’da en düşün şarabın kadehi 20’TL’den başlamaktadır.

Fotoğraflar

Bugün Kapalı UTC+3

  • Cumartesi
    19:00 - 22:00

Konum Bilgileri

Sayfa İstatistiği

457 Views
0 Değerlendirme
0 Favorite
0 Paylaş
error: Content is protected !!