Özel Yoyo Anaokulu

Özel Yoyo Anaokulu

Dünya çocukları yetiştiren anaokulu

Ortalama Değerlendirmeler

Açıklama

Nilüfer Özlüce anaokulları arasında en yenisi ve misyon olarak en gelişmişi olan Yoyo Anaokul’nın amacı, dünya çocukları yetiştirmek. Evet doğru okudunuz. Dünya’yı tanıyan ve dünya kültürlerini bilen çocuklar yetiştirmek için ortaya koydukları farklı eğitim anlayışı ile Yoyo Anaokulu hakkında tüm bilgileri bu sayfada sizler için hazırladık

Bursa Nilüfer Özlüce’de geleceğin çocuklarını yetiştirmek için eğitim hayatına başlayan Yoyo Anaokulu, 3-6 yaş arasındaki çocuklara uzman eğitmenler tarafından birçok farklı eğitim veriyor. Günümüz dünyası her geçen gün biraz daha globalleşirken buna ayak uydurmanın önemli olduğuna inanan ve ilk adımının da anaokulu çağında atılması gerektiğini düşünen Yoyo Anaokulu, her bireyin karakterinin şekillenmeye başladığı yıllar olan 3-6 yaş arası bu bağlamda ilk adımların atılacağı en doğru zamanı işaret ediyor. Yoyo Anaokulu bu yüzden de, çocukların kendini ve çevreyi tanımaya başladığı dönemde, onlara dünyanın sadece yaşamakta oldukları yerden ibaret olmadığını göstermek için eğitim veriyor.

Yoyo Anaokulu dünya vatandaşı yetiştiriyor

Yoyo Anaokulu’nun en farklı misyonu ‘Dünya vatandaşı olan çocuklardır.’ ‘Her ay 1 kıtanın’ kültür, müzik, dans, resim, bitki örtüsünü ve o kıtaya özgü hayvanlarının anlatıldığı bir eğitim ortaya koymaktadır. Bu sayede çocuklar yabancı dil öğrenirken dünyanın her yerindeki kültürleri de öğrenmiş olacaklar. Artık biz bize yaşamıyoruz. Günümüz dünyası dünyanın öbür ucunu kapı komşumuz haline getirmişken, yeni kapı komşularımızın isimlerini, dillerini, kültürlerini bilmemek kısacası onlarla tanışmamak çok büyük bir eksiklik. Çocuklarımızın böyle bir eksiklikle hayata başlamalarını istemiyoruz. Onlara “dünya farkındalığı” kazandırmak istiyoruz.

Yaşamakta olduğunuz çevrenin dışında görebileceğiniz, keşfedebileceğiniz çok fazla yer olduğunun farkındasınızdır. Peki, bu keşfe henüz 3,4 yaşlarındayken başlamış olsaydınız kendinizde nasıl bir farklılık olacağını düşünüyorsunuz? Eğer bu soruya cevabınız “olumlu” yöndeyse sizlerle ve geleceğin dünya vatandaşı çocuklarınızla tanışmayı bekliyoruz.

Yoyo Anaokulu’nda ‘öğrenme merkezli’ sınıflarda eğitim

Öğrenme merkezleri çocukların serbest oyun oynama gereksinimlerini karşılamak için düzenlenmiş alanlardır.

Öğrenme merkezleri günlük eğitim akışında yer alan etkinliklerde ele alınan kazanım ve göstergeler doğrultusunda seçilmiş farklı materyalleri de barındıran, birbirinden çeşitli malzemelerle (çocuk boyundaki dolap/ raflar, pano, farklı renkte halılar, yer döşemeleri veya yere yapıştırılan bantlar, vb.) ayrılmış olan oyun alanlarıdır.

Öğretmen, öğrenme merkezlerinde sınıfın fiziksel özelliklerini ve çocuk sayısını dikkate alarak çocukların bireysel gereksinimlerine ve ilgilerine yönelik düzenlemeler yapar.

Yoyo Anaokulu branş derslerinden bazıları;

MONTESSORİ ETKİNLİKLERİ

ÇOCUK YOGASI

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

SATRANÇ EĞİTİMİ

YABANCI DİL EĞİTİMİ

MÜZİK EĞİTİMİ

TİYATRO VE DRAMA EĞİTİMİ

YoYo Anaokulu Sunum Dosyasını İncelemek için TIKLAYINIZ

Fotoğraflar

Videolar

Konum bilgileri

Sayfa istatistiği

857 Views
0 Değerlendirme
0 Favorite
0 Paylaş