Bu sayfa içerisinde firsat.bibursa.com sitemizde yer alan ürün ve fırsatlar ile ilgili bizlere sıkça sorulan sorular hazırladığımız cevapları bulabilirsiniz. Amacımız aklınızda oluşacak sorulara en hızlı şekilde cevap bulabilmenizi sağlamaktır.


Aradığınız sorunun cevabı bu sayfada yoksa bizlere [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel sorular;

Kullanıcı tarafından fırsatlar: Bursa’nın yaşam rehberi olan BiBursa.com’un, Bursalılara en iyi hizmetleri uygun fiyatlar ile satın almalarını sağlatmak amacıyla hizmete aldığı bir e-ticaret platformudur.  

İşletmeler tarafından fırsatlar: Markalar ile Bursalıları tek bir platformda buluşturmayı amaçlayan BiBursa.com, özellikle yerel markaların tanıtımlarına destek olmak, onların satışlarını arttırarak Bursa’nın ekonomik gücüne katkı sağlamayı amaçlayan bir platformdur.

Bursa’ya gelecek yerli ve yabancı turistlere Bursa’dayken rehber olmayı hedefleyen BiBursa.com, fırsat platformu ile kullanıcıların avantajlı fiyatlar ile alışveriş yapmalarına olanak sağlarken, işletmelerin ise  ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırarak, marka bilinirlikleri ile birlikte kazançlarını da arttırmalarına yardımcı olmaktır.

Bursa’da en çok tercih edilen markaları ile sizler için görüşerek, üyelerimize özel indirimler sağlıyoruz. Bu sayede üyelerimiz, Firsat.BiBursa.com’dan hizmet ve ürünleri daha uygun fiyatlara satın alabiliyorlar.

Kesinlikle evet. Markalar ile birebir görüşmeler neticesinde yaptığımız yazılı sözleşmeler doğrultusunda ürün / hizmete göre %10’dan %60’lara varan indirimler sağlıyoruz. İşletmeleri arayarak fiyat alabilir, sitemizdeki fiyatlar ile karşılaştırabilirsiniz.

Kullanıcıların en çok sorduğu sorular;

Sitemiz içerisinde yer alan fırsatları satın alarak ürün/hizmeti daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.
Örnek; 1 kafede kahvaltıya 50 TL ödemek yerine fırsat satın alarak 40-45 TL ödeyebilirsiniz. 5-10 TL’lik indirimler az ne gerek var diyorsanız, 2 kişilik kahvaltıda bu avantaj 10-20 TL, 4 kişilik kahvaltıda 20-40 TL daha az ödeyeceğinizi unutmayın 🙂  

İnternetten herhangi bir ürünü satın almaktan farklı bir işlem değil.
– Üye değilseniz, üye olduktan sonra;
– Satın almak istediğiniz fırsatı sepetinize ekleyin.
– Satın al butonuna tıklayarak, kredi kartı bilgileriniz ile birlikte fırsatı satın alın.

   Fırsatı satın aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresinize satın aldığınız fırsat ile ilgili ‘size özel’ bir fırsat kodu gelecek. Bu fırsat kodu ile işletmeye giderek satın aldığınız fırsatı kullanabilirsiniz.
Örnek: Serpme kahvaltı fırsatı satın aldınız. Fırsatı kullanmak için işletmeye gittiğinizde girişte BiBursa.com’dan fırsat satın aldığınızı belirterek, mail adresinize gelen öze fırsat kodunu söylemeniz yeterlidir. 

Bazı fırsatlar, hafta içi geçerliyken bazı fırsatlar rezervasyon gerektirmektedir. Fırsatı satın almadan önce, sayfa içerisinde yer alan fırsat detaylarını okumayı ihmal etmeyiniz. 

Sistemimiz, her fırsata özel 1 kod oluşturmaktadır. Bu kod benzersiz ve biricik olup TEK KULLANIMLIKTIR. Bazen e-postalarımız spam kutusuna gelebiliyor. Spam kutusuna bakmanızı rica ediyoruz. Eğer spam kutusuna da kodu içeren e-postamız gelmediyse sistemsel bir problem olmuştur. [email protected] mail adresine destek maili atmanız yeterli olacaktır. İlgili birimimiz gerekli kontrolleri sağladıktan sonra e-posta adresinize tek kullanımlık size özel fırsat kodunuzu gönderecektir. 

Satın aldığınız fırsatı aynı gün kullanmak zorunda değilsiniz. Her fırsatın kullanım süresi ve şartları farklıdır. Bu süre ve şartlar doğrultusunda fırsatınızı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Son kullanım zamanını ve şartları, satın almak istediğiniz fırsatın sayfası içerisinde inceleyebilirsiniz.

Satın aldığınız fırsatın süresi dolmadıysa ve size özel gönderilen fırsat kodu kullanılmadıysa, satın aldığınız tarihten sonraki 7 gün içerisinde iptal edilerek, para iadesi talep edebilirsiniz. İptal işlemi için [email protected]’a mail atabilirsiniz. Ancak, ürünün/fırsatın detayları bölümünde ‘iade edilemez’ ibaresi bulan ürünler/fırsatlar, BiBursa.com’un tedarikçi firmalarıyla yaptığı anlaşmalar gereği iptal ve iade işlemleri gerçekleşmemektedir. 

İşletmelerin en çok sorduğu sorular;

Markasını, hizmetlerini ve ürünlerini geniş kitlelere tanıtıp satış yaparak kazancını arttırmak isteyen her sektörden işletme, ürün ve fırsatları ile platformumuz içerisinde yer alabilir.

BiBursa.com olarak, hayvan ticaretine karşıyız. Bu karşı tavrımızdan dolayı belli ücret karşılığında evcil hayvan alım satımı yapan hiçbir pet shop ve veterinere hayvan satışı ile ilgili fırsat sağlamayacağız.

Lütfen sizlerde ücret ile bir canlı satın almaktansa onları sahiplenmeyi tercih ediniz.

BiBursa.com olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar kullanıcı sayımız her gün artmaktadır ve artmaya devam etmektedir. Aynı şekilde Instagram sayfamızda Bursa’nın en şık tasarımına sahip, en göze hitap eden sayfalarından bir tanesi olduğu için takipçi sayımız hızla artmaktadır.
Yeni bir işletme kurduysanız, işletmenizi, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmak için reklam kampanyaları yapmanız gerekmektedir. Bu yeni işletmeler için hem çok maliyetli hem de çok detaylı bir süreçtir. Biz 3 Boyut Medya Reklam ve İletişim Ajansı olarak, reklam çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğini bildiğimizden ve en iyi şekilde hizmet veren bir reklam ajansı olduğumuzdan, bunu sizler için biz üstleniyoruz. Sizin bize sunduğunuz fırsatların satışını yapabilmek için hem Google hem de sosyal medya platformlarında reklam kampanyaları hazırlıyoruz. Bu sayede işletmenizin reklam giderlerini azaltarak, daha çok kişiye hizmet ve ürünlerinizi tanıtma fırsatı buluyorsunuz.

Hayır fırsat sayfamızda ürün ya da fırsat satışı yapmak ücretsizdir. Satışı yapılan her ürün/fırsattan belirli oradan komisyon almaktayız. Ürün/hizmet satışı gerçekleşmezse herhangi bir ödeme yapmadığınız için markanızı geniş kitlelere tanıtma avantajını yakalamış oluyorsunuz. 

3 Boyut Medya Reklam ve İletişim Ajansı olarak, bugüne kadar edindiğimiz tüm tecrübeleri sizin ürün ve fırsatlarınızın satışını yapmak için kullanacağız.
Bunlar nelerdir?
– Google aramalarında anahtar kelimelerde önde çıkabilmek için arama motoru optmizasyonu (seo)
– Firsat.BiBursa.com ve BiBursa.com içerisinde yer alan ‘blog’ sayfasında markanıza ve sunduğunuz fırsata göre blog yazıları yazılacaktır.
– Sosyal medya hesaplarımızın ‘mağaza bölümüne’ fırsat/ürünler eklenecektir.
– Sosyal medya hesaplarımızdan özel tasarımlar ile sponsorlu reklamlar çıkılacak, özel içerikler oluşturulacaktır.
– Süreli yayınımız olan BB Life Dergisi içerisinde fırsat/ürün tanıtımına belirli aylarda reklam olarak yer verilecektir.
– Sosyal medya hesaplarımızda paylaşmak için video çekimleri yapılacak. Bu yolla ürün/fırsat tanıtımları yapılarak satış yapılacaktır. 

Evet, platformumuzda ürün/fırsat satışınızı dilediğiniz zaman bitirebilir ya da ara verebilirsiniz. Ancak üyelerimizi mağdur etmemek ve marka değerimizi korumak için, iptal işleminin onaylandığı güne kadar yapılan tüm fırsat satışları fırsat sayfasında belirtilen güne kadar kullanılabilecektir. 

Örnek: 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olacak bir kahvaltı fırsatını platformumuza eklediğinizi varsayalım. x üye, bu fırsatı satın aldığında onu 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanabileceği sözünü sizin aracılığınız ile biz veriyoruz. Siz platformumuzda yer alan fırsatı sonlandırsanız bile, iptal işlemi gerçekleşene kadar satışı yapılan tüm fırsatlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanılabilecektir. İptal işlemi sonrası fırsat sistemden kaldırılacağı için herhangi bir yeni satış olmayacaktır.