Bursa'daki Millet Kırathaaneleri

Bursa’daki Millet Kırathaaneleri

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting sırasında açıkladığı her ilçeye millet kırathanesi sözü Bursa’da karşılık buldu. Bursa’nın merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde hizmete açılan millet kıraathanelerine ilgi oldukça yoğun

Osmangazi’deki millet kıraathaneleri

Tarihi Kedili Tekke Millet Kıraathanesi avlu görüntüsü

Bursa’nın ilk millet kıraathanesi Osmangazi’de açıldı. Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek millet kıraathanesi olarak hizmete açılan Tarihi Kedili Tekke’ye ilgi yoğun. Bursa’daki millet kıraathaneleri içinde tek tarihi olma özelliğine sahip Kedili Tekke Millet Kıraathanesi içerisinde şark köşesi ve oldukça büyük kütüphane bulunmaktadır.

Tarihi Kedili Tekke Millet Kırathanesi Nerede?

Nilüfer’deki millet kıraathaneleri

Görükle Millet Kıraathanesi

Toplam 280 metrekarelik alana sahip, 100 öğrenci kapasiteli Millet Kıraathanesi, içindeki kütüphanesi, internet hizmeti, belirli saatlerde çay ve çorba ikramlarıyla üniversitelilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri bir mekan oldu.

Görükle Millet Kırathanesi Nerede?

rsa’nın 2. millet kıraathanesi, Osmangazi’den sonra yoğun öğrenci nüfusu olan Görükle’de açıldı. Görükle’de açıklan ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Görükle Millet Kıraathanesi, Dumlupınar Mahallesi’nde Gelibolu Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Yıldırım’daki millet kırathaneleri

Yıldırım Millet Kıraathanesi

Görükle’nin ardından Bursa’nın 3. millet kıraathanesi Yıldırım’da Erikli Mahallesi’nde hizmete açıldı.
Bursa Teknik Üniversitesi’nin de bölgede olması nedeniyle Erikli Mahallesi’ne de millet kıraathanesi açan Aynı anda 280 kişinin çalışabileceği, 830 metrekarelik millet kıraathane hem öğrencilerin hem de bölgede. yaşayanların uğrak adresi oldu.

Erikli Millet Kırathanesi Nerede?

Yıldırım ilk, Bursa’nın 3. millet kırathaanesi olan Erikli Mahallesi millet kıraathanesi, eski Kapsül Eczanesi’nin yerine açıldı. Erikli Mahallesi’nin en işlet caddesi olan Eflak Caddesi üzerinde bulunan Erikli millet kıraathanesi’ne siz de giderek ücretsiz şekilde hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta