• Anasayfa
  • Haber
  • Mekan
  • Etkinlik
  • Fırsatlar

Sallama Filtre Kahve

BB Editor tarafından - 31.10.2023 tarihinde yazıldı. 421 Görüntülenme 0 Yorum
IMG

Sallama filtre kahve, kahve severlerin yeni gözdesi durumunda. Son yıllarda şehir hayatında yoğunluğun artması ile birlikte iyi kahve içmek isteyenlerin tercihi olan sallama kahve nedir ve nasıl demlenir?

   Kahve severlerin yeni gözdesi olan sallama filtre kahve ile, dilediğiniz her yerde lezzetli kahve demleyebiliyorsunuz. BiBursa.com olarak gezilerimizde her an iyi kahveci bulamadığımız için yoğunlukla kullanıyoruz. Peki nedir bu sallama filtre kahve? Gelin size ondan biraz bahsedelim :)

   İş, güç ve okul hayatı içerisinde koşturmaca içerisindeyken canınız lezzetli bir filtre kahve çekti. Ne yapmanız gerekiyor? Eğer bildiğiniz bir yerdeyseniz tadına güvendiğiniz kahveciye gidebilirsiniz. Peki bilmediğiniz bir yerdeyseniz? O zaman ya bilmediğiniz bir yere gidip kahvesinin iyi olmasını temenni edeceksiniz ya da çantanızdan ya da cebinizden çıkaracağınız sallama kahveyi sıcak su ile demleyerek afiyetle içeceksiniz.

   Sallama kahve nedir?

   Sallama filtre kahve nedir ve nasıl kolay filtre kahve demlenir? Son yıllarda kahve severlerin çoğalması ile öğrenilmek istenen konuların başında geliyor. Çay çaya adapte olmuş ve onu içmeyi seven bir toplum olarak bunu anlatmak aslında çok kolay :) Sallama çay gibi paket içerisinden iple birlikte çıkan ve bardakta sıcak su ile hazırlanan pratik bir kahve demleme yöntemi aslında. Türkiye'de son yıllarda yaygınlaşmaya başlasa da bizim denediklerimiz arasında en iyisi Chopi'nin sallama filtre kahveleri. Diğer kahve firmaları 8-10 gram arası kahveyi fabrikasyon şeklinde önceden öğütüp paketlerken, Chopi 15 gram kahveyi kargolama öncesi taze taze öğütüp paketliyor. Bizim de her paketi açtığımızda ofisimiz buram buram filtre kahve kokusu doluyor.

   Pratik filtre kahve ile sallama kahve arasındaki fark nedir?

   Pratik filtre kahve demleme türü de, sallama kahve demleme türü de aslında kahve severlere iyi kahveyi diledikleri an, diledikleri yerde içebilmelerine imkan sunuyor. Yani iyi kahveyi çantanızda, cebinizde taze taze saklayıp taşımanıza yardımcı oluyor. Pratik filtre kahve, içerisinde kahve olan bir filtrenin bardağa takılarak v60 demleme gibi yavaşça su dökülmesi ile demleniyor. Sallama filtre kahve de ise paket suyun içerisinde demleniyor. Pratik filtre kahvede kahve su ile daha az temas ettiği için içimi yumuşak kahveler hazırlanıyor. Sallama kahvede ise ağız tadınıza göre dilediğiniz şekilde kahvenizi hazırlayabiliyorsunuz.

0 Yorum

Yorum Gönder