Bursa'da düğün fotoğrafları nerede çekilir?

Bursa’da düğün fotoğrafları nerede çekilir?

   2020 yılında evlenecekler, düğün hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, gelinlik, damatlık, kuaför, düğün salonu, düğün fotoğrafçısı derken, işler bazen içinden çıkılmaz hal alabiliyor. Fotoğrafçıyı bulsanız, fotoğrafları nerede çektireceğinizi araştırıyor olabilirsiniz. Bizde sizlerin işini biraz olsun kolaylaştırmak için BiBursa.com olarak, Bursa’da düğün yapacaklar için, tarihi ve doğal güzellikleri ile düğün fotoğraflarınızı güzelleştirecek yerleri sıraladık 🙂   

   Bu yıl Bursa’da kara kış denen şeyi göremedik. Hele yağınca etrafı beyazlatan adına kar denen doğa olayını Bursa merkez ilçelerinde doğru düzgün hiç göremedik. Belki Uludağ’a gittiyseniz, orada görmüş olabilirsiniz 🙂 Bu yüzden önceleri, düğünler sadece yaz aylarında olurken, artık düğün salonlarının fiyatlarının yükselmesi ve havaların soğumaması ile düğün sezonu yaz kış aralıksız devam ediyor.

     1. Bursa’da gelin damat çekiminin 1 numaralı adresi: Botanik Park

  Bursa’da düğün yapacakların ve düğün fotoğrafçılarının herhalde tercih ettiği ilk yer olan Botanik Park, listenin 1 numarası olmazsa ayıp olurdu 🙂  Eğer fotoğraf çekiminizi düğün günü yapacaksanız ve salona geç kalma korkusu yaşıyorsanız, fotoğraflardanda çok bir tarz aramıyorsanız, sizlerde tercih edebilirsiniz.

   Muhtemelen orada çektirdiğiniz fotoğraflar fotoğrafçısına göre güzel hatta çok güzel olacaktır. Ama özel olacak mı biz buna yorum yapamıyoruz. Çünkü özellikle hafta sonları Botanik Park’ta gelin damat çekimleri için insanlar sıraya girmişken, sizin verdiğiniz pozları o yaz yüzlerce belki binlerce kişi de vermiş olacaktır.
   Botanik Park içerisinde fotoğrafçıların işini kolaylaştırması için kiralanabilen konsept bölümlerde oluşturulmuş. Burada salıncakta sallanırken, gitar çalarken, (ki lütfen bunu yapmayın) samanların arasında köy konsepti ile bir çok fotoğraf çektirebilirsiniz. Herhalde Bursa’da en özel değil ama en kolay poz verip düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz yer Botanik Park’tır. Eğer poz verememe gibi bir yönünüz varsa, Botanik Park’ta düğün fotoğrafı çektirebilirsiniz. Çünkü sizinle beraber belki onlarca çift fotoğraf çektiriyor olacak. Hepsinden birer poz esinlenseniz, kocaman bir albümü doluracak fotoğraf elde edebilirsiniz 🙂  

   Tekrar belirtmekte fayda var 🙂 Standart düğün fotoğrafları istiyorsanız ve düğün günü çekim yaptıracaksanız Botanik Park’ı merkezi konumu ile tercih edebilirsiniz.

     2- Ver elini Mudanya Rum Mahallesi ve Trilye Köyü

   Fotoğraflarda göl bana yetmez, deniz ve eski evlerde olsun diyorsanız, e birazda zamanınız varsa, düğün fotoğraflarınızın çekimi için önce Mudanya’ya, oradan da Trilye Köyü’nde gidebilirsiniz. Mudanya’da çektireceğiniz düğün fotoğraflarınızı, 1000 yıllık Rum Mahallesi’nin rengarenk evlerinin yanı sıra Trilye’de de gelin damatların tercih ettiği eski tarihi evlerin sokakların yanı sıra, Taş Mektep’te de tarihi konseptli fotoğraf çektirebilir, bu en özel günlerinizden birisini ölümsüzleştirebilirsiniz. Karnınız acıktığında (ki emin olun çok yorulup acıkacaksınız.) Mudanya’ya ve Trilye’de fotoğraf çektirmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Trilye’deki kafe ve restoranlarda balık ve diğer çeşitli yemekleri yiyebilir, Mudanya’da mütareke binasına komşu Coffee Shot’ta da lezzet dolu yemeklerinizi yiyebilir, taze demlenmiş kahvenizi  içerek dinlenebilirsiniz.

     3- Cumalıkızık Köyü

   Düğün demek koşuşturma ve telaş demek olduğu için herkesin günü planlaması düğün salonuna ve güne göre değişiklik göstermektedir. Trilye’ye gidecek kadar zamanınız yoksa ve fotoğraflarınızda deniz olmazsa olmazınız değilse, bir çok dizinin ve filmin çekildiği tarihi Cumalıkızık Köyü, düğün fotoğraflarınızın çekimi için size yetercektir. Yerleri taşlı ve dar sokakları, rengarenk konakları ve yeşil doğası ile Cumalıkızık’ta çektireceğiniz fotoğraflar gününüzü özel kılacaktır. Karnınız açıktığında tarihi konaklarda çeşit çeşit gözlemelerden yiyebilir, taze demlenmiş çayınızı ve buharı üzerinde kahvenizi içebilirsiniz 🙂
   Yeri gelmişken söyleyelim; Trilye, Mudanya, Cumalıkızık gibi yerlerde çektireceğiniz düğün fotoğraflarının çekimi sırasında çevredekilerden bol bol hayır dua alacaksınız 🙂 Herkes sizlere mutluluklar dileyecektir. Bunlara hazır olun 🙂 

     4- Dudaklı Köyü / Çınarlı Yol

   Cumalıkızık’ta çektireceğiniz düğün fotoğraflarınızdan sonra eğer zaman kalırsa bir koşu arabaya binip Çınarlı Yol’a da gidip fotoğraf çekimine devam edebilirsiniz. Düğün albümünüzde hem tarihi sokaklar, evler ve rengarenk konakların yanı sıra ağaçlı yolda da fotoğrafınızın olması bizce güzel olur. Doğu Roma İmparatorluğu’nun sınır kalesi olma görevini üstlenmiş Kestel’e bağlı Gölbaşı, Dudaklı Köyü ve köyün devamında her iki tarafında tarihi çınar ağaçlarıyla dolu olan Çınarlı Yol, yazın ayrı, kışın ayrı hele baharda ayrı güzelliğe sahip. Yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki bu yol çınarlarla donatılmış bir koridor gibi boylu boyunca uzanıyor önünüzde. Yazın kar yağdıysa, bembeyaz örtüsünü giyen Çınarlı Yol, ilkbaharda yeni yeni yeşermeye başlamış ağaçlar ile, yazın yemyeşil doğası ile sonbaharda da dökülen yaprakların arasında çok güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

      5- Suuçtu Şelalesi

Eğer düğün çekimlerinizi, düğünün olduğu gün değil de ilerleyen bir tarihte yapacaksanız, dilediğiniz kadar zamanınız var demektir. Son yıllarda gelin ve damat günün stresi içine bir de fotoğraf çekimini eklemek istemediği için düğün çekimlerini düğünden ve balayından sonraki bir tarihe ertelemektedir. Bu da onlara diledikleri kadar zaman, gelinliği ve damatlığı ıslatma, kitletme özgürlüğü sunuyor. Eğer siz de böyle bir plan içerisindeyseniz, planınıza Suuçtu Şelalesi’ni de eklemelisiniz. Burada hem yerden hem de drone ile gökyüzünden keyifli fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

      6- Gölyazı Köyü

Hep köyü ya da sahip yerlerini söylüyor olabiliriz ama ne yapalım Bursa’da tarihi köyleri olan, bu köyleri ile güzelleşen bir şehir. Düğün fotoğraf çekiminizde eğer sadece fotoğraf makinesi ile değil, drone çekimleri ile de görüntü alınmasını istiyorsanız, Gölyazı Köyü’nde bunu yapmalısınız. Göle sandal ile açıldıktan sonra artık geriye sadece fotoğrafçınızın çekeceği güzel ve herkesi kıskandıracak açılardan fotoğrafların çekilmesi kalıyor 🙂 Burada tarihi klise önünde, evlerin ve surların önünde de keyifli fotoğraflar çektirebilirsiniz.

      7- Tabi ki Uludağ…

Bursa’da onun adının geçmeyeceği bir etkinlik olabilir mi? Kışın sadece kayak yapmak ve dinlenmek için çıkılmaz Uludağ’a. Bursalılar düğün fotoğraflarını çektirmek için de çıkar buraya. Çünkü Bembeyaz gelinliğe yine en çok bembeyaz hali ile Uludağ yakışır. Karlar içerisinde biraz üşüyerek bakmaya doyamayacağınız fotoğraflar çektirebilir, çeşitli konsepte ortamlar hazırlayarak bunu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta