Atiye- Dizi Tavsiyesi-6

Atiye- Dizi Tavsiyesi-6

Hakan Muhafız’dan sonra Netflix’e özel yayınlanan 2. dizi olan Atiye, daha yayınlanmadan ses getirmeye başladı. İnsanlık tarihinin ilk izlerini taşıyan Şanlıurfa’daki Göbekli Tepe’de bulunan bir sembol ile başlayan gelişmeler ilginç ve bir o kadar şaşırtıcı şekilde ilerliyor.

Sadece 1 sezon olan Atiye dizisinin bölümleri 40 dakikan oluşuyor. Tahmini 6 saat civarı olan toplam süreyi herkes gibi sizde 1 günde bitirebilirsiniz. Çünkü her bir bölüm bittiğinde ‘yok artık’ deyip yeni bölümü merak ediyorsunuz 🙂 Göbekli Tepe kazılarında bulunan 1 sembol ile İstanbul’da yaşamını sürdüren Atiye karakterinin yıllardır çizdiği sembol aynı olunca…(olanlar oluyor 🙂 )

Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi olarak platformda yerini almaya hazırlanan Atiye dizisinin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Gizem ve drama türünde hikayesiyle ilgi uyandıran bir yapım olan Atiye’nin esin kaynağı Dünyanın Uyanışı kitabı. Bir Göbeklitepe romanı olarak yeniden doğuşun işlendiği Dünyanın Uyanışı kitabının konusu da, bir başka merak konusu. İşte Atiye hikayesi ve oyuncuları ile ilgili detaylar…

Atiye Dizisinin Konusu Nedir?

Atiye dizisinin konusu: Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Atiye Dizisinin Frankmanını İzle

Yorumunuzu bırakın
Yorum Yap
İsim
E-posta